Wydruki wielkoformatowe - Banery Poznań

 

W ostanich latach można zauważyć tendencje wyjścia rynku reklamowego z kryzysu. Firma CAM Media przeprowadziła badania z których wynika, iż wartość rynku reklamy wielkoformatowej w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku wzrosła o 8,3% i wyniosła 19,7 mln zł. Głowna przyczyną takiego wzrostu było przede wszystkim wydatki firm motoryzacyjnych, odzieżowych i z sektora wolny czas w segmencie reklamy wielkoformatowej.

Na rynku reklamy dużego formatu można zauważyć zróżnicowanie pod względem geograficznym i jakościowym. Prym pod względem tej formy reklamy wiedzie Warszawa. Nieco niższy poziomie w reklamę wielkoformatową inwestowano w Poznaniu.

Pod względem jakościowym można zauważyć spadek ilości oferowanych powierzchni na rzecz ich jakości, w samym Poznaniu ilość powierzchni wielkoformatowych spadła o 178470 w I kwartale roku 2011 w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Ma to związek z wykorzystaniem przez reklamodawców nośników reklamy wielkoformatowej o lepszej jakości i w lepszych lokalizacjach.

Reklamobiorcy często rezygnują z tradycyjnego papieru bilbordowego na rzecz saitki mesh czy też banerów odblaskowych, ma to na celu poprawienie jakości ekspozycji.

 

 Wydruki wielkoformatowe Poznań: banery Poznań, siatka mesh Poznań, papier plakatowy Poznań, folia błysk Poznań, folia mat Poznań, folia owv Poznań, drukarnia wielkoformatowa,
folia samochodowa, folia monomeryczna Poznań, laminat, fototapeta
PCV spienione Poznań, wydruk Poznań, druk, poligrafia Poznań, wydruki wielkoformatowe Poznań